Om oss
Vi er en familie på 4 tobente og 2 firebente; meg selv, Mariann, min mann Tor Vidar, Eirik på 14 år og Malene på snart 18 år.
Vi bor på Birkeland, ei lita bygd, som ligger i Aust-Agder fylke.

Første møtet vi hadde med rasen dvergschauzer var hannhunden Keno fra kennel Ingschnauzmas. Vi skjønte fort at det var en del pelsstell med rasen, men gleden denne hunden gav oss overgikk alt av stell og stahet. Keno gikk desverre bort fra oss så altfor tidlig, bare 3 år gammel. Da Keno døde hadde vi allerede fått Aiwa, som vi er så heldige å ha den dag i dag. Aiwa er ei herlig tispe som kommer fra kennel Black Emac. Hun kom til oss i november 2004 og vi har ikke angret et sekund på at vi valgte denne jenta; takk til Eli Merethe Nesset for en flott hund!
Etter vi hadde hatt Aiwa halvannet års tid, bestemte vi oss for å skaffe oss enda en hund. Valget falt på Tinka, som kommer fra Stall Sødal i Kristiansand. Takk til Susanne Gullowsen for super hund!

Aiwa
Aiwa, eller, Black Emac Hopeful Aiwa som er hennes fulle navn blir i september 4 år gammel. Hun er en nokså rolig hund, kanskje litt sjenert men samtidig veldig feminim. Vi har stilt henne to ganger, men ble ikke bitt av "basillen".
Aiwa er ei tispe som elsker å løpe løs og leke med "lillesøsteren" sin, Tinka. Vi har et fantastisk uteområde rett utenfor huset vårt.
Denne jenta er ikke som alle andre hunder. Hun er spesiell på sin egen måte, og har sine egne "ting" som gjør henne til seg selv. Når hun sover snorker hun noe fælt, hun lager også de rareste koselyder og hun hilser på deg ved å nikke med hodet. Denne hunden er virkelig sjarmerende, bare hun slipper deg innpå seg.

Tinka
Tinkas fulle navn er Stall Sødal's Elleville Tinka. Navnet "elleville" fant vi nokså raskt ut at passet til henne. Allerede som valp, lekende i valpekassa hjemme hos oppdretter, skjønte vi at denne hunden er det futt i. Hun klarer ikke ligge i ro, hun henger i skjørtene til matmor dagen lang og er alltid i 100. Hun har et fantastisk lynne, og er enda i valpestadiet (hvilket jeg tviler på hun noen gang kommer til å komme ut av.) Det gøyeste Tinka vet er å leke. Det å løpe rundt ute med Aiwa er dagens høydepunkt. Hun digger også å leke "hent bamsen" hjemme i stua, eller "hent pinnen" ute på jordet. Dette vesenet er utrolig smart, sjarmerende, barnslig, HERLIG men også et lite mas til tider. Hun skal alltid være der ting skjer og "sutrer" om hun ikke får være der livet er. Hun er også ganske opptatt av å være mitpunktet, og få oppmerksomhet. Noe som er ganske søtt når du opplever det selv.
Hun elsker å teffe nye folk og mennesker, og er alt annet enn sjenert i motsetning til vår andre jente. Hun "kysser" deg raskt om du ber om det, og sier aldri nei til en matbit/godbit.
Denne jenta er på samme linje med Aiwa verdens herligste hund. Man blir liksom aldri lei. Man kan ikke beskrive denne hunden før du har opplevd henne selv

Matmor
Jeg som er matmor til disse jentene er utrolig interessert i hunder og lærer mer for hver dag som går. Man kan jo aldri få lært nok!
Jeg jobber til daglig som assistent på ungdomsskolen her i bygda og trives med det.
Datteren min, Malene er også veldig hundeinteressert. Aiwa er hennes hund. Det er også hun som har gått med hundene på utstilling. Tror det bor en liten dyrepleier i henne.
Her storkoser hundene seg!