VALPER TIL SALGS

Før man kjøper hund burde man kanskje
høre på
denne her 


NORSK BUHUND

Sjekk siden til Norsk buhundklubb 

Bildet viser datter til Cascilius Eiegode Emma med sitt første valpekull.

Dette stod skrevet i innledningen til hundeboken Hunden og Vi  fra 1950. Jeg synes det var så bra skrevet, at jeg vil gjengi det her på siden Valper til salgs

Om hundene kunne organisere seg, ville de bli enige om dette opprop til menneskene:

 

Forsøk å tenke litt mindre på dere selv, når dere tenker på oss. Det er ikke god mat og kjæling som er hovedsaken for oss. Vi vil komme i mer kontakt med dere. Gi oss mer bevegelse og noe å gjøre. Vi vil ha noe å glede oss til hver dag, noe mer enn et fylt matfat. Gjør oss glade! Det skal så lite til. Men det skal ikke meget til for at dagene blir rene fengselsopphold for oss heller.

 

Vet dere ingenting om oss, så kjøp i alle fall en hundebok, og les den. Der står det alltids noe fornuftig, selv om det er rent utrolig hvor lite hundefolk vet om oss.

 

Og glem fremfor alt ikke at også vi har det dere kaller sjel. Vi grubler ikke så meget over det som hender, vi tar hendelsene som de kommer, men derfor kan godt et inntrykk bli sittende i oss for hele livet. La inntrykkene bli gode!

 

Vi ber ikke om å bli forstått, ingen kan forstå en annen. Det vi ber om er bare om lov til å utvikle de evner og sanser vi har. Det er det som kalles å leve.

 

SVART OG GULT ER LIKE KUUULT:))) CASCILIUS EIEGODE EMMA OG CASCILIUS VAKRE VESLA.