BODIL OG GIDGET

Hei hei !!
Jeg heter Bodil og er av årgang 1965,bor på Karmøy og jobber på videregåen skole som assistent i de mekaniske fagene på TIP !! På "fritiden" jobber jeg som instruktør for Martha Hamre i
LADY OG LANSTRYKEREN HUNDESKOLE !!
Jeg har en datter, Ann Kristin, som er 1985 model,og bor for tiden i Stavanger. Hun er hestemenneske og jeg er hundemenneske !!
Hun har en Araberblanding som heter Flash Boy. Sommeren 2010 fikk hun også hund.......en søt Border Collie tispe med navet Kira !!

Fikk første hunden min i 1999 og det var border collie blandingen Mowgli,han trente jeg lydighet med, og var i kl.3 . Han fikk jeg desverre bare gleden av å ha i 9år. Vurderte siden 2005 å skaffe meg en hund til, men jeg klarte bare ikke å velge rase. Det var da Martha hjalp meg å ta det valget...............jeg kjøper 2 briadtisper og så har du den ene på for for meg. Det var ett tilbud jeg ikke klarte å si nei til , og dermed var "problemet" løst , jeg skulle få meg Briard !
I slutten av oktober 06 reiste vi til Danmark til
Kennel Mon ami Pour Toujours, ved Linda Tjønelund og Kurt Jensen i Kruså. Ett par dager etterpå reiste vi hjem igjen med to søte små briadjenter........Gidget og Grazia !! Så var det sant alikevell.........det var nesten ikke til å tro, for vi hadde snakka om det så legge og ikke minst klart å holdt det hemmelig !!

Nå har Gidget passet 4år ,og det er år som jeg ikke vet hvor har blitt av, de har gått alt for fort. Så langt har vi gått på valpekurs,grunnkurs og videregående, så vi har trent litt lydighet og tatt apellmerket, så vil tiden vise om vi starter noe offisielle lydighetskonkuranser.Hun er blitt en lydig og snill hund, sosial,omgjengelig og glad i alle. !!
Var vel i utgangspungtet lydighet som var greia, men nå er jeg hekta på utstilling, det var ikke så teit som jeg trodde ............ikke teit i det heletatt faktisk , men knallkjekt !! hehe 

Gidget har vokst seg vakker og ble norsk utstillingschampion på andre forsøk (Grazia klarte det på første forsøk ). Så de to jentene vi hentet har gjort det helt glimrende på utstilling !
Frøkenen min har også rukket å bli 2 ganger NORSK VINNER i 2008 og 2009 !

At valget falt på Briard , har jeg ikke angret på, og det blir helt sikkert det videre også .!!
For hund ,tror jeg at jeg alltid kommer til å ha !!

I Desember 2010 fikk jeg overført eierskapet på Gidget !!


Har du lest dette, lurer du kansje innom de andre side mine også !! I så tilfelle.............håper du koser deg !!  

()()
o",) Bodil