Hvem er jeg
Årsund sjøl i sitt rette element
Øyvind

Jeg heter Øyvind Årsund, er 36 år og bor i Klæbu 2 mil sør for Trondheim. Er gift med Jeanette, og har barna Hans 17 år og Marie 11 år.

Er en ivrig jeger og friluftsmann.

Fikk min første hund når jeg var 13 år. det var Peik en grå elghund. Har siden hatt både schæfer og rottveiller.

Var så heldig å bli utdannet hundefører på forsvarets hundeskole i Drøbak, etter at jeg hadde gått flere kilometer med spor, patrulje, trenet dressur, søk i bygg ol, ble det nok av tjenestehund trening.

Var sammen med hundeførere som jaktet med hund, og ble bitt av bassillen.

Det var HF Bjørklund, Olden og Ebbestad. Det har blitt noen timer jakt sammen med disse karene i løpet de siste årene. Har vært aktiv i styret i Nvk Sør-Trøndelag i en tre års periode. Har arrangert jaktprøver, apportkurs og div samlinger.

Har instruktør utdanning fase en og to.(fuglehund og nkk instruktør)

Drevet en del med funksjonsanalyse (mentaltest av hund)

Samt vært instruktør for Nvk Sør-Trøndelag og nfk og jegerprøveinstruktør i Klæbu jff.
Er medlem i dyrevernsnemda, ved mattilsynet. Blir en del oppdrag med hunder og katter der som ikke har det så bra.
 Jobber ved psykiatrien i Melhus kommune.

Dette er tingen
Marie Årsund
Dette er Marie Årsund 9 år på fiske ved hytta vår
Din overskrift
Hans og Jeanette (fruen) bommer på et kull med ryper 7 ryper. Trykker av for tidlig.
Din overskrift
Familien Årsund :-)

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

08.02 | 21:06

Ja nå har Theo vært på kurs igjen.Det går bra. M.V.H Theo.

...
08.01 | 21:49

Hei:) i 2009 kjøpte vi en hund av dere, hun blir 4 år i år (2012). selv om hun er fire år har hun ikke sluttet å oppføre seg som en valp.vi er fornøyd med henne

...
24.08 | 10:45

koinn ha tænkt mæ eit valpekurs me theo å dæ

...
31.05 | 10:17

En flott kar og pappa til min Elvis

...
Du liker denne siden