Frivillig innsats
Alt arbeidet i Kattegruppa utføres på frivillig grunnlag. I perioder er det veldig mye å gjøre og det kan ofte være lange ventelister på inntak av nye hjemløse katter.
Ikke nøl med å ta kontakt med oss dersom du har lyst til å hjelpe til. Det vil være helt opp til deg hva du ønsker å gjøre og hvor mye du har mulighet til å bidra med
__________________________________________________________________________________________
Opphenging av plakater
Det er behov for folk som kan henge opp plakater, f.eks når vi etterlyser eiere til katter som er meldt inn til oss som hjemløse. Kan du f.eks være plakat-ansvarlig i ditt område?
__________________________________________________________________________________________
Fjernadopter en av våre katter
Ønsker du å fjernadoptere, betaler du 50 kr i måneden i støtte til Kattegruppas arbeid for hjemløse katter.
Du vil da få tilsendt brev med bilder av en utvalgt katt og dens h istorie. Hvert halvår vil du får oppdatert informasjon om "din" katt
_________________________________________________________
_________________________________
Midlertidig hjem / fosterhjem
Før kattene våre blir omplassert til nye hjem, trenger de en plass å være.
Har du et gjesterom, bad eller vaskerom, så kan dette fungere kjempefint som krypinn for en pus.
Som en midlertidig løsning trengs det ingen luksus. Mat og vann, samt tørre og noenlunde varme omgivelser, er mer enn nok. Uansett mye bedre enn tilværelsen utendørs som hjemløs.
Noen av kattene er trygge og kosete og takler flytting fint. Andre har gått lengre ute og trenger mer oppmerksomhet og sosialisering før omplassering blir aktuellt.
Mange hjemløse venter i dag på å komme inn og få kos og omsorg. Meld fra til oss om du kunne tenke deg å hjelpe:)