På årets første utstilling NKK Sandefjord for dommer Terje Lindstrøm fikk min Pianini`s Once A Blue dream "Linni" Stor Cert, 2 beste tispe og ble Crufts-kvalefisert 2022. Er så stolt av min datter Ida Sofie som viste henne så fint fram <3

Helt overveldet her, tenk at Pianini`s Just My Girl "Frøya" er Klubbvinner Junior 2018 og om ikke det er nok er hun også 3. beste Klubbvinnende tispe 2018. Hun ble også 2 Mestvinnende tispe 2018.

Og hennes mor NO UCH Skabona Lady`s Code "Kira" ble 2. Mestvinnende avels tispe2018.

Og Pianini`s Famous Treasure " Mindi" ble 3. Mestvinnede avels tispe 2018.

Og dermed ble Kennel Pianini 2. Mestvinnende Oppdretter 2018. For et år 2018 har vårt.

         


Vi er en familie på 4,
bor i Eidsberg, ca 6 mil fra Oslo.
Har et småbruk med stor hage, ca 50 daa skog og 66 daa jorde, som barn og hunder kan
boltre seg i.
Pappa Per
Mamma Lisbeth
Daniel Olai
Ida Sofie
og
Hundene

   
Mindi, født 30.06.2013.
 

Rasmina, født 19.07.2014. 

Ariel, født 19.07.2014.
 Kira, født 23.03.2015.

Iris, født 22.04.2016.

Roger, født 21.04.2016.

Frøya, født 01.07.2017

Lexi, født 27.02.2019.

Lukas, født 22.3.2020.

Linni, født 24.6.2020. 


Vi driver avl av collie Langhår i en veldig liten skala. Utgangs punktet er å bruke friske og sunne hunder i vår avl.  Vi bruker mye tid på valg av avls partnere til våre dyr. Noe vi håper vil gi gode resultater. Med tanke på en hund som først og fremst skal være en familie hund.

Ellers bruker vi mye tid på hundene. Hundene er en del av vår familie og er med oss over alt.

Ønsker du å prate om hund så ring oss gjerne. Det synes vi bare er koselig.


Lisbeth P K Nilsen
Pythveien 113

1880 Eidsberg


Mobil: 948 36 262 (Lisbeth)
Mobil: 950 45 415 (Per)
E-post: lpknilsen@gmail.com
   

   

    Norsk Collie Klubb  http://www.nck.no/


Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...

rebekka | Svar 16.02.2021 14:11

hei,vi har en collietispe og leter etter en passende hanhund til avl.på nnk siden fant jeg din kennel.jeg vil gjerne ta kontakt med deg på telefon.er det mulig?

Lisbeth 16.02.2021 19:28

Hei ja er bare å ringe meg på 94 83 62 62.

Tine Lindbeck | Svar 03.10.2016 14:37

Fantastiske hunder :) Er utrolig glad for at jeg får være en del av den fatalistiske gjengen din :) Kunne ikke fått en bedre hund enn lille Ariel :) <3 <3 <3 <3

Esther Egenie Nilsen | Svar 18.11.2015 16:35

Det ser ut som dere har flotte Collier. Har hatt Collie selv,den siste for 12 år siden. Jeg elsker Collien kan ikke tenke meg noen flottere hund.

Inger Melbøe | Svar 30.03.2012 01:27

De var kjempesøte. Hyggelig når de åpner gluggene.

Odd Inge | Svar 24.03.2012 17:14

Gode Ellie, må du få mange gode år med god helse! Elsker deg!!
Klem til deg også Lisbeth!

Odd Inge og Ingrid

Lisbeth 24.03.2012 18:13

Så koselig :)
klem til dere også! Ellie og valpene hilser så mye;)

Bente Lie | Svar 03.02.2011 18:02

Flott hjemmeside Lisbeth

Klem fra Hege | Svar 10.01.2011 22:42

Så fin og ryddig hjemmeside. Gleder meg til å følge dere her Lisbeth

Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

03.06 | 11:36

Hei. Vi er en familie på 6stk som søker collie tispe.
Vi har 2 ungdommer (16 og 17) og 2 små (5 og 3).
Har dere collie tispe til salgs?

...
31.05 | 12:45

Hei! Har dere noen valper til salgs nå? Vår collie han er over 12,5 år og vi er på utkikk etter en valp eller omplasseringshund. Hilsen Tove Utstumo

...
20.04 | 12:05

Hei 😊 Vi ønsker oss så veldig en langhåret collie igjen. Vi hadde ei tispe nå sist som ble 15 år. Har dere valper til salgs nå?

...
16.02 | 19:28

Hei ja er bare å ringe meg på 94 83 62 62.

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE