Etter mange år med jobbing sammen med hund og eier i form av hotellopphold her på pensjonatet og rehabiliterings opphold for problem hunder så ser vi at behovet for hundeskolen har vokst frem.
Vi har hele tiden fått mange henvendelser om kurs ,alt fra valpekurs, lydighetskurs, agilitykurs, ringtreningskurs osv.
Så fra høsten 2011 vil vi kunne tilby valpekurs både i grupper og enkeltimer med en og en. Lydighetskurs både i grupper og enkeltimer med en og en. Rehabtrening på adferdsproblem foregår som tidligere kun med en og en eller ukesopphold. Agility og ringtrenings kurs starter vi mest sannsynlig opp med i løpet av 2012.
Det vil også bli fellesslipp på våre områder (sosialiseringstrening/leik) faste dager i uken. Her er vi alltid til stede og vil hjelpe med tips og råd.
I tillegg til våre store luftegårder blir vi nå å bygge en innegjerdet treningsbane på 400 kvadrat. Skogsluftegårdene blir også utvidet i antall og det vil bli muligheter for å slippe hunder i trygge omgivelser.
Det vil bli solgt klippekort på felles slipp og kursene vil bli priset separat.
Mere info og bilder vil komme etter hvert:)
Så dette blir både spennende og morro
Vi satser på å være en plass der alle er velkommen uansett hvilken hunderase eller sjanger du er intressert i.
Det eneste vi stiller som krav er at du LIKER HUNDER!!!:))))
Vennligst ta kontakt på mail ved interesse
Egil sammen med 5 av våre egne hunder. Fra venstre Amira, Bariiq, Djamila, Barika og Elham.
Egil sammen med 5 av våre egne hunder. Fra venstre Amira, Bariiq, Djamila, Barika og Elham.