The Sundtveten's
Gjert

Gjert er 41 år, født og oppvokst på Slattum i Nittedal. Interessen for jakt ble vekket tidlig, og det ble jaktet mye sammen med onkel Yngvar. Fikk sin første egne hund, en Irsk Setter, som 12 åring. Dette var ikke onkel helt fornøyd med, og han fikk Gjert over på tanken om drivende hund. Valget falt på drever, og det har vært flere av den rasen innom hundegården etter det. Bl.a NDCH SDCH Långsjöns Oden. Det ble jakta mye hara med dreverne, og etterhvert kom lysten til å forsøke seg med langbeint for å få litt mer "trøkk" på haran. Nå står det en Karelsk Bjørnhund, en Finsk Støver og en Luzerner i hundegården. Jakter i hovedsak hara og elg.

Cecilie
Cecilie er 37 år, født og oppvokst på Maura i Nannestad.Ble henta til Nittedal i 1996, og har blitt der siden. Interessen for jakt ble vekket samtidig, og spesielt interessen for jakthunder. I overkant opptatt av utstillinger, fryktelig spennende! Var i 2011 med på å arrangere den første damekampen for jenter med harehund.
Kristoffer
Kristoffer er 15 år, og flaska opp med jakt. Som liten var han med i bæremeis, og sov godt i skogen imens haralosen gikk. Dette har resultert i at han i dag er brennende opptatt av jakt og hundene. Han skøt sin første hara i november 2011.
Jakob
Jakob er familiens minstemann på 5 år. Fikk sin første stolsekk levert på sykehuset da han var 11 timer gammel, så man kan vel si han fikk jakta og skogen inn med morsmelka . Han elsker å være med i skogen, både på jakt og på trening av hundene.

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

10.11 | 14:24

Gjelder kun når det felles i stålos

...
07.11 | 19:09

Da kommer jeg til å være trogen postjeger i Bjønnas drev neste år, den flaska skal bli MIN!!!

...
07.11 | 17:03

Det er en avtale; den som skyter den første elgen for Bjønna får en flaske Jäger

...
25.10 | 09:20

Det skjønner vi godt, men dere er velkommen til å hilse på når som helst

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE